Yiğidim Aslanım – Zülfü Livaneli | Piyano Notaları

Zülfü LİVANELİ’nin Yiğidim Aslanım şarkısının piyano notaları ve piyano karaoke videosu, eğitim amaçlı öğrencilerimize öğretmek ve piyano eşliğiyle söylemelerini sağlamak amacıyla tamamen eğitsel kaygılarla hazırlanmıştır. Bedri Rahmi EYÜBOĞLU bu şiiri Nazım HİKMET için yazmıştır. Müzik öğretmenleri olarak 10 kasım Atatürk’ü anma programlarında bu eseri kullanmaktayız. Sizin içinizden kim geçiyorsa onun için söyleyebilirsiniz bu güzel eseri.

Yiğidim Aslanım – Piyano Karaoke Videosu

 

Yiğidim Aslanım – Zülfü Livaneli | Piyano Notaları” için 6 yorum

 • 10 Mayıs 2020 tarihinde, saat 14:21
  Permalink

  Hocam tek kelimeyle müthiş caliyorsunuz.
  Yalnız notalara bakınca tüylerim diken diken oldu. Hem sol el partisyonu , hemde sağ el partisyonu için son dersinize kadar gelmiş bir öğrenci olarak soyluyorum ; calmamiza uygun değil. O yüzden dinleme zevkiyle yetincem:)
  Bir şey daha var , sol el partisyonu bu eserdeki gibi olan çok beste var. Hatta 40.dersteki fur elise ile buna yaklaşır gibi olmuştuk biraz. Sol eldeki bu çalma tekniğini tahmini kaçinci derste ogreniriz:)

  Yanıtla
  • 10 Mayıs 2020 tarihinde, saat 18:46
   Permalink

   Sol eli hızlandırmak ve kuvvetlendirmek, yetenek dışında bence tamamen sabır işi. Sol eli geliştiren çok metot var, zamanla hepsini göreceğiz.
   Clementi sonatin güzel sanatlar lisesi ya da müzik öğretmenliği bölümlerinin 2. 3. hatta 4. yılında verilebilecek eserlerden. Sabırla çalışmaya devam. 🙂

   Yanıtla
 • 18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 13:41
  Permalink

  Çok teşekkür ederiz! Gerçekten HARİKA. İnşAllah bir gün biz de bunu başara biliriz. Derslerinizi izleyip çalışıyorum. Ama bazen aralar vermek zorunda oluyorum. Yine de sizin sayenizde bunu başaracağıma inanıyorum. Tekrar teşekkür ederim. ♥♥♥ Sizi seviyoruz!

  Yanıtla
 • 29 Haziran 2020 tarihinde, saat 10:54
  Permalink

  Hocam bu şekilde ders dışı parçaları yayınlamanız çok iyi.derslerden bağımsız kendi başıma da bişeyler çalmak istiyorum sürekli ama bunun için sizin değerli nota düzenlemelerine ihtiyacımız var.özellikle bizden olan böylesine eşsiz türkülerimizi daha çok paylaşırsanız çok mutlu olacağım şahsım adına.ayrıca naçizane fikrimi de söylecek olursam,video olarak parçanın sözleri yerine çalma anında klavyeyi çekerseniz bizler için daha kolaylaştırıcı olacaktır.çünkü ders dışı çalmaya çalışacaz ve notalar göz korkutucu olabiliyor.en azından ellerinizden kopya çekip daha iyi algılayabiliriz diye düşünüyorum.saygılar sevgiler değerli hocam..

  Yanıtla
 • 20 Temmuz 2020 tarihinde, saat 00:19
  Permalink

  merhaba bir şey soracağim . acaba org ile çalanilir miyiz bunu yani perde yeter mi (61tuş)

  Yanıtla
 • 11 Kasım 2020 tarihinde, saat 01:14
  Permalink

  Hocam bunu Spotify’a yükler misiniz lütfen çok güzel olmuş. Eğer yüklerseniz bana ulaşabilir misiniz bir de 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir