9. Kalimba Dersi – When The Saints Go Marching In

9. Kalimba dersinde When The Saints Go Marching In şarkısını öğreniyoruz. Bu şarkıyla bağ konusu öğreniyoruz. Müzikte iki çeşit bağ vardır. Cümle bağı ve uzatma bağı. Kalimba da cümle bağı ve uzatma bağının nasıl çalındığını öğreniyoruz. Eksik ölçü kavramına pekiştiriyoruz. When The Saints Go Marching In şarkısı kalimba notalarını indirerek dosyanıza yerleştiriniz. Güzel günlerde çalınız. Faydalı olması dileğiyle. Başarılar dilerim.

9. Kalimba Dersi Videosu:

9. Kalimba Dersi – When The Saints Go Marching In” için 5 yorum

 • 17 Mayıs 2020 tarihinde, saat 19:38
  Permalink

  Merhaba hocam. Ben de öğretmenim. Kalimbayı derslerimde hikaye anlatırken kullanmak istiyorum. Kalimba derslerinizi takip ediyorum. Hikayede mutluluk, şaşkınlık, korku, heyecan bölümlerine uygun olan kalimbada calabilecegim notalar konusunda yardımcı olur musunuz? Çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 10:15
   Permalink

   Duygu efektleri aslında hayal gücünüze kalıyor. Tuşlara tekrar şekilde sert sert vurursanız korku olur. Orta seslerde hızlı gezinirseniz mutluluk ifadesi verilebilir. Şaşkınlıkta sessizliği sağlayıp bir anda bir çok sesi tınlatarak verilebilir. Tabiki teknik anlamda da kalimba da kendinizi geliştirmelisiniz. Kalimbayla zaman geçirirseniz zamanla güzel efektler çıkacaktır. Kolay gelsin öğretmenim.

   Yanıtla
 • 18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:41
  Permalink

  merhaba daha fazla alıştırma yapmamız için bize parçaları daha fazla koyabilir misiniz ? İnternetde kalimba parçaları hep sayı ve harf olarak verilmiş.bu da parça bulmamızı zorlaştırıyor.

  Yanıtla
 • 20 Mayıs 2020 tarihinde, saat 09:44
  Permalink

  Sayın hocam kalimba siparişi verdim gelince başlayacağım (piayano derslerinizi de izliyorum) ,kursa gidemedim imkanlar yoktu ama içimdeki heves hiç kaybolmadı ,sizinle ölmeden gerçekleştirmek istediğim en büyük hobimi başaracağıma inanıyorum..yaşça benden küçüksünüz ama bir gün ellerinizden öpmek isterim

  Yanıtla
 • 15 Eylül 2020 tarihinde, saat 21:58
  Permalink

  hocam mağusa limanının notalarını paylaşır mısınız? internette notayla bulamadım da

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir