41. Piyano Dersi – Czerny op. 599 no. 17

41. piyano dersinde Carl Czerny ‘nin opus 599 numara 17 etüt (etude) ünü piyanoda nasıl çalındığını öğreniyoruz. Bu etüt bir elinizde aynı anda iki notayı aktif olarak çalmanızı pekiştirecek. Piyano notalarını indirebilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle. Başarılar.

Etude (Etüt) Nedir? “Çalışma” Müzik eğitiminde belirli zorlukları aşmak üzere hazırlanmış olan çalışma parçasına verilen ad. Çalgı tekniğini ustalık düzeyinde geliştirmeyi öngören, ama aynı zamanda müzikal kaliteye de önem veren olgun alıştırma parçalarına verilen ad. Almanca Etüde, İtalyanca studio, İngilizce etude. Terim dilimizde etüt olarak yerleşmiştir. Kaynak: Ahmet SAY – Müzik Ansiklopdisi.

Piyano Dersi Videosu:

 

41. Piyano Dersi – Czerny op. 599 no. 17” için 3 yorum

 • 7 Nisan 2020 tarihinde, saat 22:40
  Permalink

  Hocam emeğinize ve yüreğinize sağlık.Baslangic aşamasındayım ve çok istekliyim gerçi yaşım 40 ama umarım enstrüman çalmanın yaşı yoktur..eve kapandigimiz bu günlerde sizin böyle bir hizmet vermeniz tarif edilemez derece de mutlu etti beni.umarım youtubedeki videolarınız reklam alır bizler de o reklamları son saniyesine kadar izleriz..

  Yanıtla
  • 8 Nisan 2020 tarihinde, saat 07:14
   Permalink

   İçinizdeki piyano isteği devam ettiği sürece piyanoyu keyifli şekilde çalacaksınızdır. Düzenli çalışmayla mutlaka olur. Önemli olan kaliteli, keyifli güzel bir an geçirmek piyano ile. Başarılar dilerim…

   Yanıtla
 • 6 Kasım 2020 tarihinde, saat 12:20
  Permalink

  Değerli Hocamız,
  Evlerimize kapanmak zorunda kaldığımız bu günlerde sizin rehberliğinizde piyano çalmayı öğrenmek, gerçekten de keyifli ve kaliteli zaman geçirmemizi sağladı. Ben ve eşim yaklaşık iki aydır derslerinizi takip ederek piyano çalmayı öğrenmeye çalışıyoruz. Bu kıymetli hizmetinizden dolayı size yürekten teşekkür ederiz. En derin sevgi ve saygılarımızla

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir